Najnowsze aktualności

Czym są funkcjonalności MPS Moon

MPS Moon – to odpowiedź na potrzeby użytkowników MPS Satellite, którzy potrzebują uzyskać dostęp do informacji jakie gromadzi MPS Satellite.

Według wiedzy powszechnej – Księżyc, który jest Ziemską satelitą odgrywa bardzo istotną rolę, jako stabilizator ziemskiej grawitacji. Jego rola stała się dla nas inspiracją – według której postanowiliśmy zaimplementować w MPS Satellite odpowiednie funkcje, nawiązujące aktywne połączenie z zewnętrzną skrzynką pocztową.

Powyższe funkcje powodują wyraźne zwiększenie użyteczności MPS Satellite, która może stać się dla firmy serwisowej bazą wiedzy o drukarkach rozlokowanych w różnych lokalizacjach firm, które są objęte obsługą serwisową.

Aktywuj funkcje MPS Moon za darmo. Bezpłatna aktywacja dostępna jest dla użytkowników posiadających licencję na minimum 100 urządzeń.

Proces Aktywacji MPS Moon

Aby aktywować funkcje MPS Moon konieczne jest uzupełnienie pól formularza, autoryzujących połączenie ze skrzynką pocztową.

 • Skrzynka musi obsługiwać połączenia IMAP.
 • Sugerujemy utworzenie konta dedykowanego raportom XML z MPS Satellite np.: raporty@twojadomena.pl
 • Konfigurujemy MPS Moon:
  • wprowadzamy ścieżkę serwera pocztowego:
   np. dla MS Exchange: tuwpiszadresserwera:143/imap4/tls/novalidate-cert/debug
  • wprowadzamy nazwę docelowego folderu:
   np. dla MS Exchange: INBOX/Raporty
  • ostatni krok to wprowadzenie loginu i hasła autoryzującego połączenie.
 • Jeśli dane są prawidłowe i połączenie zostanie nawiązane ekran konfiguracji zostanie rozszerzony o pole, które definiuje jak często aplikacja MPS Moon będzie sprawdzała pocztę e-mail.

Po właściwej konfiguracji MPS Moon, należy dopilnować, aby wszystkie MPS Satellite raportowały na wskazany powyżej adres e-mail.