Najnowsze aktualności

Skanery USB Kodak Alaris w inwentaryzacji MPS Satellite

Mamy przyjemność ogłosić współpracę Ediko z Kodak Alaris, która zaowocowała stworzeniem koncepcji rozwoju naszego systemu wspomagającego zarządzanie flotą urządzeń drukujących – MPS Satellite – która od teraz monitoruje skanery marki Kodak Alaris. MPS Satellite, dzięki Agentowi USB instalowanemu na stacjach roboczych, inwentaryzuje i gromadzi dane o skanerach analogicznie do urządzeń drukujących.

Wprowadzenie

Historia współpracy jest bardzo prosta i całkiem naturalna. Zarządzanie Środowiskiem Druku powoli osiąga swoją dojrzałość, a jednocześnie bardzo dynamicznie się rozwija. Dostawcy usług MPS oraz klienci oczekują coraz bardziej uniwersalnych rozwiązań systemowych, dlatego też siły zespołu MPS Satellite zostały ukierunkowane na takie wyzwania. Logika „on-premis” jaka towarzyszt MPS Satellite od samego początku, pozwala na szybkie przekonanie klientów do instalacji oprogramowania w swojej sieci. Zaufanie użytkowników oraz transparentność naszego systemu staje się nie tylko osiągnięciem, ale jednocześnie perspektywą nowych możliwości.

Skanowanie to proces który w biznesie rozwija się najbardziej dynamicznie. W tym momencie wyróżnia się dwa źródła powstawania dokumentów zdigitalizowanych: urządzenia wielofunkcyjne oraz skanery departamentowe. Im większa organizacja tym bardziej oczekiwana jest gwarancja poufności procesu skanowania. Za rozmiarem organizacji podąża także potrzeba inwestycji w skanery „wolno-stojące”, które powinny skanować dużo i często.

Kodak Alaris jest liderem urządzeń i rozwiązań wspomagających skanowanie, głównie dzięki precyzyjnej obsłudze całego procesu skanowania i digitalizacji. Szerokie portfolio rozwiązać pozwoliło na podjęcie decyzji o rozszerzeniu funkcjonalności MPS Satellite o zdolność do automatycznej inwentaryzacji skanerów.

Najpopularniejszą obecnie metodą do komunikacji ze skanerem jest łączenie go z komputerem poprzez port USB. Tego typu wdrożenie jest szczególnie rozpowszechnione w działach księgowości, logistyki czy rozliczeń. Departamenty IT oraz Managerowie firm potrzebują ostatecznie uzyskać informację, czy inwestycja w skanery była zasadna i czy organizacja wykorzystuje je właściwie. Do tego właśnie celu kontrolingowego możemy obecnie wykorzystać integrację MPS Satellite z Agentem USB od Kodak Alaris.

Proces Integracji

Cały proces implementacji rozwiązania jest niezwykle prosty, bowiem wymaga dystrybucji Agenta USB na stacjach roboczych, które są połączone ze skanerami portem USB. Instalacja jest szybka i bardzo prosta, bo polega przede wszystkim na wskazaniu portu SNMP jaki zostanie wykorzystywany do transmisji informacji ze skanera (lub bezpośrednio komputera) do MPS Satellite. Domyślnie rekomendujemy wykorzystanie portu 161 odpowiadającego w standardowej konfiguracji za połączenie SNMP, ale możliwa jest także implementacja alternatywnego portu np. 6161, lub dowolnego wedle wiedzy i uznania administratora.

Parowanie komunikacji polega także na zdefiniowaniu faktu połączenia w zakładce „Personalizacja” w aplikacji MPS Satellite. Wskazując port 161 lub 6161 system będzie wiedział, że podczas wyszukiwania urządzeń ma również inwentaryzować te, które pod wskazanymi portami zawierają informację o skanerach Kodak Alaris. Domyślnie MPS Satellite posiada zdefiniowane porty: 515 i 9100 odpowiadające za drukowanie, oraz 161 odpowiadający za SNMP.

Wymagania?

Aby uzyskać wszelkie dodatkowe informacje techniczne prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości w formularzu kontaktowym.