Najnowsze aktualności

Relacja z największych targów IT w Polsce i Europie

Jesień 2016 to wyjątkowo ważny okres w świecie nowoczesnych technologii, bo to właśnie o tej porze odbyły się dwa wyjątkowe wydarzenia: Web Summit w Lizbonie i IT Future Expo w Warszawie. Oba te wydarzenia zgromadziły ogromną ilość uczestników poszukujących odpowiedzi na pytanie: w jakim kierunku zmierza współczesny świat IT?

Pierwszy raz, w swojej kilkunastoletniej historii, firma Ediko Sp. z o.o. uczestniczyła w tych dwóch szczególnych imprezach, jako aktywny wystawca. Zaprezentowaliśmy rozwiązanie MPS Satellite, które niewątpliwie wyróżnia się na tle konkurencji nie tylko innowacyjnym podejściem do aplikacji informatycznych, ale również tym, że zwraca uwagę na aspekt, który często jest marginalizowany przez specjalistów IT.

Web Summit 2016 w Lizbonie

To niewątpliwie największe i najbardziej popularne w Europie wydarzenie startup’owe. MPS Satellite zostało zaprezentowane jako startup ALPHA – czyli projekt o wysokim potencjale dla rynku międzynarodowego. Spośród ponad 1500 prezentowanych startupów, tylko Ediko przedstawiło rozwiązanie bezpośrednio wpływające na optymalizację kosztów w firmie. Z MPS Satellite można było zapoznać się przy stoisku zlokalizowanej w sekcji IoT&Hardware, czyli najpopularniejszym nurcie startup’owym. Internet of Things to dziedzina, która podejmuje temat automatyzacji i usprawniania życia dzięki maszynom, a MPS Satellite w pełni ten cel realizuje, poprzez automatyczną, zorientowaną na efektywność komunikację z drukarkami.

Web Summit okazał się dla Ediko drogą do nawiązania pierwszych poważnych kontaktów międzynarodowych, które mamy nadzieję, już niebawem, zaowocują świeżym spojrzeniem Europy i Świata na zagadnienia związane z dziedziną Managed Print Services.

IT Future Expo w Warszawie

W Polsce często chwalimy się tym, że posiadamy najlepiej wyspecjalizowanych informatyków i programistów, pożądanych przez międzynarodowe korporacje, dlatego chcieliśmy również zaistnieć wśród takich właśnie specjalistów. Naszym zdaniem najbardziej prestiżową imprezą w Polsce, jest obecnie IT Future Expo organizowane na Stadionie Narodowym w Warszawie. MPS Satellite zostało wyróżnione statuetką Lidera IT, zwyciężając w konkursie IT Future Awards, jako dedykowane rozwiązanie branżowe.

Przyszłość i rozwój MPS Satellite, jest teraz w rękach polskich i międzynarodowych przedsiębiorców, którzy zdecydują się wdrożyć nasze rozwiązanie w swojej firmie. Udział w Web Summit oraz IT Future Expo utwierdził nas, że kierunek obrany przez Ediko jest jak najbardziej właściwy – i co najważniejsze, opłacalny pod wieloma względami. Na co przede wszystkim zwrócili uwagę uczestnicy targów? Po pierwsze niezależność i bezpieczeństwo – które w dobie agresywnego rozpowszechniania się internetu staje się trudne do okiełznania, musi być okiełznane. Po drugie – ekologia i dbałość o środowisko – co wyjątkowo mocno nas ucieszyło. Troska o optymalizację produkcji papieru lub wręcz, ograniczanie jej do minimum to jedno z najważniejszych zadań MPS Satellite – co przekłada się nie tylko na oszczędności firmy ale także środowiska naturalnego.

Zachęcamy zatem do zakupu licencji na użytkowanie MPS Satellite – aplikacji będącej jedną z tylko kilku projektów prezentowanych na Web Summit 2016.