Najnowsze aktualności

MPS Satellite mobile w Apple Store i Google Play

MPS Satellite w wersji mobilnej jest już dostępne na platformie Apple Store i Google Play. Jak działa aplikacja? To pytanie bardzo uzasadnione więc śpieszymy wyjaśnić.

MPS Satellite mobile, dlaczego powstała? 

Wersja mobilna MPS Satellite posiada możliwość znajdowania drukarek w sieci lokalnej użytkownika telefonu. Poszukiwanie drukarek to tylko jedna funkcja, w którą aplikacja została wyposażona i udostępniona bezpłatnie, ale Ci użytkownicy, którzy powiążą swoją aplikację z MPS Space zyskają możliwość automatycznej dystrybucji danych licznikowych z drukarki we wskazane miejsca – np. do dostawcy usług zarządzania drukiem. Wersja premium wymaga aktywnej standardowej licencji MPS Satellite lub licencji dedykowanej aplikacji mobilnej.

Wiemy jak ważne jest automatyzowanie procesów dystrybucji informacji o licznikach w szczególności dla użytkowników B2B, którzy współpracują z zewnętrznymi firmami utrzymującymi środowisko druku. Zazwyczaj to właśnie licznik jest wyznacznikiem kwoty rozliczenia takiej usługi więc warto jest używać narzędzi, które usprawnią proces przepływu informacji.

Chcemy rozwiązać klasyczny problem w kontekście wielu czynności jakie musi wykonać pracownik, aby dowiedzieć się o stanie licznika drukarki lub co gorsza drukarek. Brak aplikacji lub systemu powoduje, że użytkownik musi podejść do każdej maszyny i spisać ten licznik, aby następnie skomponować wiadomość e-mail do którego zapisze raport z drukarki.  Z MPS Satellite mobile ten proces staje się przyjemny i co najważniejsze automatyczny.

Version 1.0 of MPS Satellite mobile

Chcemy się dowiedzieć czy nasza aplikacja znajdzie swoich zwolenników. To może być pracownik funkcjonujący w trybie Home Office, a także kierownik administracji w biurze. Spójrzmy na dwa przykłady:

– przykład 1 – Jeśli pracujesz z domu, ale wykorzystujesz służbowy sprzęt w tym także drukarkę od swojego pracodawcy. Gdy Twoja firma stosuje monitoring drukarek robi to po to, aby planować zakupy materiałów eksploatacyjnych lub interweniować w przypadku awarii. Włącz MPS Satellite mobile i aktywuj swoje konto poprzez powiązanie z domeną firmową. Twój administrator IT lub koordynator administracji będzie miał szybki dostęp do informacji gromadzonych przez MPS Satellite.

– przykład 2 – Jeśli Twoja firma ma wiele oddziałów, a w każdym jedną lub więcej drukarek z MPS Satellite mobile zyskujesz możliwość udostępnienia kierownikowi oddziału aplikacji, która pozbawi go problemu spisywania liczników z urządzeń. Te liczniki są często ważne podczas cyklicznej inwentaryzacji lub rozliczania umowy z firmą, która dostarcza rozwiązania druku. Aplikacja zainstalowana na smartfonie kierownika w sposób systematyczny przeskanuje drukarki i przekaże liczniki do centrali w jego imieniu.

Zacznij i sprawdź jak działa MPS Satellite mobile i nie wahaj się skontaktować z nami, jeśli potrzebujesz dedykowanej komunikacji. Już niebawem zademonstrujemy możliwości działania aplikacji w sposób zintegrowany z innymi systemami.