Najnowsze aktualności

-95% dla bezpiecznej administracji

Przygotowaliśmy wyjątkową propozycję dla instutucji publicznych, które obawiają się cyberataków – zagrażających społecznościom w obliczu niestabilnej sytuacji za wschodnią granicą Polski. Chcemy w ten sposób podarować swoje doświadczenie i know-how tym, którzy dbają o bezpieczeństwo naszych danych osobowych i finansowych.

Jak możemy pomóc?

Kilka lat temu powstała aplikacja MPS Satellite – której zadaniem jest stały monitoring sieciowych urządzeń drukujących. Drukarka – to często bardzo marginalizowane urządzenie, którego niewłaściwa konfiguracja lub de-konfiguracja – może stanowić ogromne zagrożenie. Precyzyjniej mówiąc, zagrożeniem są otwarte porty na tych urządzeniach i ich podatność na ataki hakerskie. MPS Satellite – pozwala zlokalizować porty, które mogą podnosić ryzyko, że niepożądana osoba, wykorzysta „tunel” do obserwacji komputera. Haker, który śledzi ruch na takim porcie w momencie aktywnego drukowania, namierzy port i przedostanie się do zasobów komputera. Co może stać się dalej – pozostawiamy wyobraźni czytającego.

Audyt Portów

MPS Satellite posiada autorski mechanizm wykrywania otwartych portów na urządzeniach drukujących. Jednocześnie mapuje te porty które w wewnętrznej polityce organizacji są bezpieczne, a które nie są. W ten sposób uzyskujemy szybki przegląd środowiska druku z perspektywy bezpieczeństwa.

Często spotykaliśmy się z opinią, że wewnętrzna sieć jest „odcięta” od Internetu i ryzyka nie ma. Nic bardziej mylnego. Świadoma i nieżyczliwa osoba z wewnątrz, szybko może wpiąć się w infrastrukturę sieci. Natomiast osoby z zewnątrz, które pod przykryciem serwisanta lub innego specjalisty, może wykorzystać nieuwagę administracji i użyć – chociażby drukarki – i naruszyć jej politykę.

MPS Satellite powinna stać się ważnym narzędziem systematycznej kontroli i monitoringu by ochronić instytucję przed ryzykownymi zdarzeniami.

Licencja -95%

Jeśli zwróci się do nas urzędnik lub administrator funkcjonujący w obszarze ważnej strategicznie organizacji – zaoferujemy aż 95% niższą cenę za licencję na monitoring urządzeń drukujących. Przekażemy klucz licencji, a jeżeli pojawi się taka potrzeba – przeprowadzimy szkolenie z mechanizmów dostępnych w naszym systemie.

Nasza propozycja będzie aktualna na tyle na ile będziemy mieli moce przerobowe w obsłudze potrzeb. Mamy nadzieję, że w ten sposób pomożemy uniknąć zagrożenia, które aktualnie staje się coraz bardziej realne.

 

Pobierz PDF